(4 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
4 499 Ft
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 5nap
225
hűségpont
"Piszkos Fred, a kapitány!" Hogy hol és milyen hajón, mikor és milyen minősítés alapján lett kapitány, ezt még a fegyintézetek és bűnügyi nyilvántartók sem tisztázták, annyi más körülménnyel együtt, amelyek Piszkos Fred személyével összefüggésben időnként felmerültek, de afelől senkinek sem lehetett kétsége, hogy Piszkos Fred valóban kapitány. Ki is lenne kapitány, ha nem ő, aki név szerint ismeri a világ összes révkalauzát, pertuban van az ausztráliai csarungi törzs varázslójával, és olyan ciklonban csak egyszer hajózott eddig, hogy közben kialudt a pipája. (De utóbb kiderült, hogy ez a pipa nem volt Watson gyártmányú manillagyökér.) Időnként zsebre dugta a kezét, megrántotta a nadrágját, és imbolygó felsőtesttel elindult. Volt a lényében valami csodálatos közöny és kihívó megvetés mindenkivel szemben. De a legszembeötlőbb egyéni jellemvonásként mégiscsak az élt róla a köztudatban, hogy ő a világ legpiszkosabb embere. Ez olyan közvetlen bizonyításra nem is szoruló benyomás volt, mint a filozófia rendszerének bármelyik, úgynevezett ősténye. Napbarnított arca mint a nagy misztériumot őrizte az utolsó mosdás időpontját. Csak annyi látszott futólag is kétségtelennek, hogy ez az időpont találgatás tárgyát sem képezheti mint közelmúlt dátum. Egyáltalán kétségesnek látszott, hogy ez az ember valaha tisztálkodott-e.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789634538264 |
|---|---|
| Kiadó: | Adamo Books Kiadó |
| Kiadás éve: | 2025 |
| Kötés típusa: | kemény kötés |
| Terjedelem: | 240 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Súly: | |
| Kategória: | Regény, Novella, Elbeszélés / Akció, Kaland,krimi / Humor |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Már az első oldalon izgalmas és humoros a történet, nem engedi letenni a könyvet! Igazán velős a humor, a kaland és a történések indokainak az egyvelege! Minden Rejtő Jenő olvasónak kötelező elolvasni!
Ezt remélhetőleg már mindenki tudja: Uram, a késemért jöttem...Klasszikus. Hol is lehetne, mint a matróz hátában, de orvosi utasításra nem adhatja vissza a magántulajdont... Mindez remek humorral és tiszta logikával. Ajánlom.
Melyik könyv a legolvasottabb Magyarországon? Nem a Nagy Könyv szavazásának eredményét kérdezem,hanem azt a könyvet,amit mindenki olvasott(vagy el fog olvasni),és a legnépszerűbb Magyarországon.Nos ez a" Piszkos Fred a kapitány".Ez az a könyv,amit mindenki olvasott,de nem elégszer.Aki még nem olvasta sürgősen pótolja.Rejtő örök.Halhatatlan.
Edgar Allan Poe rgényei elbújhatnak Rejtő jelnő Piszkos Fred a kapitány c. regénye mögött, mert az utóbbi mint krimi, abszolute egyenrangú a Poe krimikkel, viszont a mi a humort illeti és ami a történetet sokkel magasabb szintre emeli, abban Rejtő felülmúlt mindenkit. Könnyű könyv és minden korosztály élvezi.