
(1 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 3 600 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
4 655 Ft
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 5nap
233
hűségpont
Az 1945 utáni magyar történelemmel foglalkozó tanulmányok új szempontokkal és érvekkel mutatják be a különbséget az 1944-1949 közötti többpárti parlamentarizmus és az ötvenes évek eleji proletárdiktatúra között, a Rákosi- és a Nagy Imre-kormány időszaka között, valamint a rákosista évek és a kádárizmus között. A szövegek részben a tucatszám sokasodó mainstream történetírással vitatkozó írások. Ez egészül ki Magyarország 20. századi nyitottsága kérdéseit taglaló anyagokkal, a nyelvhasználat és a politika kapcsolatát vizsgáló esettanulmánnyal, végül Rákosi Mátyás és Kádár János 1954 utáni konfliktustörténetét taglaló hosszabb, frissített kismonográfiával.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789633380260 |
|---|---|
| Kiadó: | Napvilág Kiadó |
| Kiadás éve: | 2022 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kiadás sorszáma: | 1. |
| Nyomda: | OOK Press Kft. |
| Borítótervezők: | Jankovic Milán |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 426 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 17.00 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Történelem / Politika / Irodalom / Szépirodalom / Esszék, Tanulmányok, Publicisztika |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Szeretem a Kádár Jánosról szóló könyveket