
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 2 520 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
A Beney-életműsorozat hetedik kötete a szerzőt mint tanárt mutatja be. A legismertebb Petőfi-versektől a súlyos filozófiai mondanivalót hordozó Weöres- és Pilinszky-elemzésekig egy-egy őt izgató kérdésre keres választ, illetve kérdéseket próbál ébreszteni az olvasóban nem is csak magáról a versről, hanem a világról. Az első részbe a Nyitva van az aranykapu című könyv szövegeinek Beney Zsuzsa tervei szerinti változtatásokkal újraszerkesztett, korszerűsített, bővített kiadása, a másodikba a Jelenits Istvánnal közös Bevezetés az irodalomba című kötet Beney írásai kerültek, kiegészítve néhány másutt közölt, de tematikusan ide tartozó elemzéssel.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789636935566 |
|---|---|
| Kiadó: | Gondolat Kiadói Kör |
| Kiadás éve: | 2015 |
| Terjedelem: | 226 oldal |
| Súly: | |
| Kategória: | Irodalom / Irodalomtörténet |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről