
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Közepes
Központi raktár
Kötéstábla / borítója kopott
31
hűségpont
Hogy működik az alku?
Shakespeare még kisgyermek volt, Sir Francis Drake, a „királynő kalóza"” első hajóútján járt, és Anglia tengeri hatalma még csak bontakozóban volt, mikor Matthew Morten, egy prédikátor siheder fia elszegődött az Arany út nevű hajóra, mely Afrikából fekete aranyat, azaz néger rabszolgákat készült szállítani a nyugat-indiai spanyol gyarmatokra. A gyors meggazdagodás útja volt akkoriban ez a gyalázatos ipar, és Matthew gazdag akart lenni, mert egy nemes úrfival együtt vetélkedett gazdája szép leányának, Susannahnak a kezéért. De amikor látja a hajófenékbe zsúfolt szerencsétlenek iszonyú nyomorúságát, nagy elhatározás ébred benne…. Ez a drámai feszültségű regény művészi erővel kelti életre a távoli, mozgalmas kor eseményeit és embereit.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9631106918 |
|---|---|
| Kiadó: | Móra Ferenc Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1976 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Zrínyi Nyomda |
| Illusztrátorok: | Szecskó Péter |
| Kötés típusa: | kemény papírkötés, kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 231 oldal |
| Fordítók: | Déry György |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 19.00 cm |
| Súly: | 0.30 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Irodalom / Szépirodalom / Gyermek- És Ifjúsági Irodalom / Útikönyvek, Útleírások / Tengeri Hajózás |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.