
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 980 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
M. Kiss Sándor és Kahler Frigyes legújabb közös kötete forrásválogatás, amely az 1956-os forradalom történetének és az azt követő megtorlásnak a tanulmányozásához szolgál nagyobb részben eddig még rejtve maradt dokumentumok közreadásával. A fegyveres események (sortüzek és tűz-harcok) helyszínét bemutató térképek után a szerzők válogatást közölnek a központi katonai szervek és katonai vezetők 1957. márciusi beszámolóiból, amelyben a forradalom napjairól tesznek jelentést. Ugyancsak szemelvényeket olvashatunk a debreceni, kecskeméti, tiszakécskei, kiskőrösi, miskolci, várpalotai, győri és mosonmagyaróvári megmozdulásokról és sortüzekről. A kötet forrásokat közöl a forradalom utáni restauráció fegyveres erőszak-szervezeteinek történetéből. A forradalom november 4-e utáni szakaszának történetéhez készült válogatás a budapesti, salgótarjáni, egri, miskolci és zalaegerszegi események beszámolóiból ad részleteket. A könyvben továbbá három fontos perből olvashatók részletek, amelyek adalékul szolgálhatnak a jogi úton végrehajtott, kegyetlen megtorlások történetéhez. A kötetet a forradalom leverésében élenjárók kitüntetéseivel kapcsolatos dokumentumok zárják.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9639501867 |
|---|---|
| Kiadó: | Mundus Magyar Egyetemi Kiadó |
| Kiadás éve: | 2006 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Kinizsi Nyomda |
| Kötés típusa: | fűzött kemény papír |
| Terjedelem: | 643 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 16.50 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Történelem / Újkor-legújabb Kor / Magyar / Történelem / Hadtörténelem |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről