
(0 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
1 890 Ft
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 5nap
95
hűségpont
Reviczky Gyula (1855-1889) az 1870-es években fellépő költőnemzedék tagja. Finom lelkű, mélyen érző, nemesen gondolkodó lírikus volt, a sors üldözöttjeinek és a világ kitaszítottjainak bánattal és tépelődéssel vívódó poétája. Szomorúságának megható hangon adott kifejezést, élményeit lágyan zsongó dalokban örökítette meg. Boldogtalan ifjúságának sötét árnyai végighúzódnak költészetén. Idealista volt, magához szerette volna ölelni az egész világot. Szerelmi lírája a bánatos visszaemlékezés költészete, a múlt siratása, a szépség elhervadásán érzett keserűség dallamokba öntése. Az emlékezet és a lemondás hangja sokszor megzendül lantján. Schopenhauer filozófiája erős nyomot hagyott líráján, erről tanúskodik a Schopenhauer olvasása közben című verse. Nem vált egészen pesszimistává, az életet minden nyomorúsága ellenére is szerette, de a maga vigasztalanságáról keserű szívvel szólt. Hite nem rendült meg a Gondviselésben, Isten akaratába belenyugvó, áhítatos költeményei a magyar vallásos líra jelentős darabjai. Világnézete keresztény; a hívő lélek alázata éppen úgy él lelkében, mint az Istenbe vetett végtelen bizalom. Vallásos érzéseinek összefoglalását az Imakönyvem című versében olvashatjuk. Nagy gonddal dolgozott, rímes jambusait hosszasan csiszolgatta, lírai kompozícióinak kerekségére aggodalmasan ügyelt. A szimbolizmus, a modern irodalom jelentős előfutára volt, nagyságát és jelentőségét halála után ismerték fel igazán.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789634095071 |
|---|---|
| Kiadó: | TINTA KÖNYVKIADÓ KFT |
| Kiadás éve: | 2026 |
| Kötés típusa: | puhatáblás, ragasztókötött |
| Terjedelem: | 69 oldal |
| Súly: | |
| Kategória: | Versek |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről