
(1 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 280 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
"Én természettudós vagyok, nem művész... ha fel akarjuk tárni az olvasó előtt, milyen szép is az állat, bőségesen elegendő, ha ugyanúgy, mint a szigorúan tudományos munkánál, itt is a puszta tényekre szorítkozunk. Hiszen az élő természet igazságai olyan szeretetre méltóan, olyan tisztelet parancsolóan szépségesek, és annál szebbek lesznek, minél mélyebbre hatolunk sajátságaiba, különlegességeibe. Oktalanság volna azt vélni, hogy a természetes összefüggések kutatása, feltárása, ismerete csökkenti örömünket a természet csodálatosságában. Épp ellenkezőleg: a természet eleven valósága annál mélyebb és tartósabb érzelmeket kelt bennünk, minél többet tudunk róla." Altenberg, 1949 nyara.
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Rejtett dimenziók |
|---|---|
| Kiadó: | Katalizátor Iroda |
| Kiadás éve: | 1994 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kiadás sorszáma: | Ötödik kiadás |
| Illusztrátorok: | Konrad Lorenz |
| Borítótervezők: | Báthory András |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 205 |
| Fordítók: | Sárközy Elga |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 14.50 cm, Magasság: 20.50 cm |
| Kategória: | Természettudomány / Állatvilág / Természettudomány / Biológia / Természettudomány / Állatvilág / Etológia |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Roppant olvasmányos és szórakoztató mű, miközben tulajdonképpen tankönyv is. Minden történet személyes tapasztalatokat, megfigyeléseket ír le tudományos igényességgel, nagyon élvezhető stílusban, épp a kellő mennyiségű humorral.