
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 791 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Magunk közt vagyunk…Gyilkosok közt. A pokolban vagyunk, kedvesem, itt nincs tévedés soha, az emberek nem kárhoznak el semmiért…" Sartre drámájában három ember, három halott keresi élete értelmét, halála okát, vallja meg bűneit és néz szembe a rá váró szakadatlan bűnhődéssel. Bár a mű a második világháború alatt született, mégsem a történelem egyént próbára tevő viharaira reflektál, hanem időtlen, sőt csak az örökkévalóság tükrében értelmet nyerő emberi kérdésekre keresi a választ. A darab három hőse ugyanis halott, s a pokolban összezárva kell szembenézniük földi bűneikkel, pokolbéli büntetésükkel és azzal, hogy végleg és örökre magukra maradtak: egymásnak tükrei, hóhérai lesznek, hiszen a pokol: a többiek. I. kötet A legyek – Fordította Hubay Miklós Zárt tárgyalás – Fordította Hegedüs Zoltán Temetetlen holtak – Fordította Rónay György A tisztességtudó utcalány – Fordította Benedek András Az Ördög és a Jóisten – Fordította Bajomi Lázár Endre II. kötet Főbelövendők Klubja – Fordította Hubay Miklós Az altonai foglyok – Fordította Hegedüs Zoltán Sartre, a drámaíró (Bajomi Lázár Endre)
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9630703963 |
|---|---|
| Kiadó: | Európa Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1975 |
| Kiadás sorszáma: | 2. |
| Nyomda: | Alföldi Nyomda |
| Borítótervezők: | Urai Erika |
| Nyomtatott példányszám: | 24000 |
| Kötés típusa: | kemény papírkötés, kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 786 |
| Fordítók: | Hubay Miklós, Rónay György, Bajomi Lázár Endre, Benedek András, Hegedűs Zoltán |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Dráma, Drámaantológia |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről