
(0 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
1 350 Ft
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 5nap
68
hűségpont
Somogyszilnak az a történelmi szerep jutott, egyrészt a korszerűen gazdálkodó Hunyady uradalom, másrészt lakosságának sajátos összetétele alapján, hogy a körötte lévő somogyi és tolnai községeket magához integrálja. Virágzó gazdasági és kulturális élete révén politikai centrum is lett, a civil szervezkedésekhez a falu önmaga adta nemcsak a szellemi, hanem az anyagi tőkét is. Ám a felfordult világ nem könyörült a mi falunkon sem, zilált körülmények szaggatták szét a valaha békében élő, egymás iránt toleráns, szorgalmas népet. Vajon el lehet felejteni azokat az érzéseket, amelyek mindkét oldalon feltolultak a kollektív bűnösöknek bélyegzettek, egymás ellen kijátszottak lelkében? Sokáig volt ennek visszhangja. De amikor az én korosztályom nagyobbacska iskolás lett, már újra béke volt a lakosság körében. A falut annyira megtépázta a történelem, hogy csendben, gubbasztva ült a dunántúli dombok között. És akkor történt valami, magunk sem hittük... Vége lett annak a világnak, amiről azt gondoltuk, unokáink is látni, sőt élni fogják. Jó páran hisszük, felfelé vezet az út. Ha mi, az idősebb generáció nem is tudjuk már életünk útját visszafordítani, a fiatalabbak még megtehetik. (Fülöp Zsuzsanna szerző)
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789636629113 |
|---|---|
| Kiadó: | Kairosz Kiadó |
| Kiadás éve: | 2017 |
| Terjedelem: | 120 oldal |
| Súly: |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről