
(1 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Központi raktár
Kötéstábla / borítója kopott
60
hűségpont
Hogy működik az alku?
A tengerészélet legnépszerűbb magyar írója ezúttal a hajózás történetének mindmáig eleven emlékű katasztrófáját, a Titanic óriás gőzös 1912-es pusztulását választotta regénye tárgyául. Avatott kézzel, nagyszerű megjelenítő erővel írja le a hajó útját és a süllyedés éjszakájának szörnyű óráit, amikor a helytállás nagy próbájában végleg eldőlt, ki a bátor és ki a gyáva... S jóllehet a Titanic pusztulása óta két gyilkos világháború söpört végig az emberiségen, a nagy hajó neve mégis jelkép maradt: az esztelen virtuskodás és a gátlástalan versengés szomorú jelképe.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9631155609 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Delfin könyvek |
| Kiadó: | Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1988 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kiadás sorszáma: | Negyedik kiadás |
| Nyomda: | Szikra Lapnyomda |
| Illusztrátorok: | Szecskó Tamás |
| Borítótervezők: | Szecskó Tamás |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 205 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.00 cm, Magasság: 18.00 cm |
| Súly: | 0.10 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Szórakoztató Irodalom / Akció, Kaland,krimi / Irodalom / Szépirodalom / Gyermek- És Ifjúsági Irodalom / Regények |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Modorosan megfogalmazott és az idő múlásával sokat kopott valóságtartalmú történet. Nem annyira meglepő, mert csak az utóbbi évtizedekben volt meg a technika, hogy a roncsot megvizsgálhassák. A modorosság meg egyenesen adódik abból, hogy nagyrészt angolok a szereplők. Sajnos, a Titanic film meglehetősen részletesen mutatja be az utolsó pillanatokat, így a könyvnek ez a része eléggé pontatlan. Az viszont egyértelműen érezhető, hogy Dékány tényleg konyít a hajózáshoz. A kifejezések és a cselekmény vonatkozó részei helyesek.