
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
Volt könyvtári példány. Helyenként aláhúzások, jelölések.
114
hűségpont
Hogy működik az alku?
Ez a jegyzet két világ, két szemléletmód találkozási pontján készült - divatos kifejezéssel érve határterületen. Azoknak a főleg informatikát tanuló diákoknak a számára íródott, akik meg akarják szerezni azokat az legalapvetőbb ismereteket, amelyekkel pénzügyi-számviteli rendszerek létrehozása, megtervezése során, mint rendszerszervezési problémával találkozhatnak, továbbá egy áttekintést kíván adni a számviteli-pénzügyi rendszerekből kinyerhető információk továbbfeldolgozásának, vezetői információként történő felhasználásának módjairól. Ebben a jegyzetben számvitelről van szó, nem számviteleseknek. A számviteli ismeretek tanulása nagyon sokban hasonlít a nyelvtanuláshoz, legyen szó beszélt vagy programozási nyelvről: aki használni akarja, annak meg kell értenie a nyelv belső logikáját, szabályait, szemantikáját, s ezzel párhuzamosan el kell sajátítania a sajátos szókincsét, formai szabályait, szintaktikáját. Egy rendszerszervezőnek elsősorban a számviteli szemantika megértése fontos, ezért főleg ennek elmagyarázására törekedtünk, de a valódi tudáshoz feltétlenül szükség van arra, hogy a szintaktikának legalább egy részéről is szót ejtsünk. A tankönyvet elolvasó hallgatók persze nem lesznek könyvelők, de képesek lesznek megérteni a könyvelők gondolkodásmódját, tárgyalni és együttműködni velük. Hozzá kell tennünk: a számvitel alapjait bemutató fejezet a Magyarországon és az angolszász oktatásban általánosan használt sémákat kombinálja, s mint ilyen, könnyen elképzelhető, hogy a szakmai közvélemény haragját zúdítja a saját fejére. A számvitel jelentőségét az adja, hogy a különböző informatikai rendszerek megalkotói többnyire valamilyen szervezeti-gazdálkodási problémára keresnek megoldást. E jegyzet szerkesztőjének meggyőződése, hogy a számviteli-pénzügyi folyamatok logikájának, legfontosabb szabályainak ismerete nélkül nem lehetséges jól működő informatikai alkalmazást létrehozni. Nem elvetendő szempont az sem, hogy a számviteli rendszerek létrehozása és alkalmazása igen jó üzleti, megélhetési lehetőségeket rejt a pult mindkét oldalán állók számára: akár ilyen rendszerek alkotójaként, akár azok felhasználójaként, működtetőjeként, a belőlük kinyert információk alapján döntéseket hozó vállalkozóként vagy vezetőnként kívánjuk felhasználni az itt szerzett tudásunkat.
Mutass kevesebbet
| Kiadás éve: | 2000 |
|---|---|
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 186 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 20.50 cm, Magasság: 29.00 cm |
| Kategória: | Tankönyvek / Egyetemi, Főiskolai / Közgazdaságtan / Pénzügy, Számvitel |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről