
(6 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 4 000 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
1967-ben jelent meg a kolumbiai író regénye, amely egy csapásra világhírnévre emelte szerzőjét, de a Száz év magány, a "mágikus realizmus" klasszikusa ma is ugyanolyan friss, rejtelmes és varázslatos, mint születésekor. A könyvet, amely immár közel 40 nyelven látott napvilágot, a magyar olvasók Székács Vera míves fordításában vehetik kézbe.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789631436167 |
|---|---|
| Kiadó: | Magvető Könyvkiadó és Kereskedelmi Kft. |
| Kiadás éve: | 2023 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Szekszárdi Nyomda Kft. |
| Borítótervezők: | Gerhes Gábor |
| Kötés típusa: | fűzött kemény papír |
| Terjedelem: | 484 |
| Fordítók: | Székács Vera |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
A kedvenc latin-amerikai mágikus realizmus kötetem, ebben a műfajban alapmű.
Joggal merem állítani, hogy ez a regény a világirodalom egyik csúcsa! Folyamatosan ismétlődő nevek és az időbeli ugarások össze tudják zavarni az olvasót, de részben ez teszi különlegessé ezt a művet. A mágikus realizmus és a latin-amerikai kultura köszönhetően teljes kaotikává teszi a művet. Itt tényleg minden van: erotika, tragikus sorsok, magány, háború, vérengzés. Mégis a Buendía család családon keresztül érthető meg, hogy mennyire tud fájni a magány. Mindenkinek ajánlom! García Márquez joggal érdemelte ki ezért az irodalmi Nobel-díjat.
Ez az egyik legjobb történet a világon. A nevek miatt könnyen össze lehet zavarodni, mert szinte mindenkit ugyanúgy hívnak, de nem is ez a lényeg. A karakterek őrültsége zseniálisan van ábrázolva. Itt aztán minden előfordul, túlvilágról kísértő holtak, gyilkosság, vérfertőzés. Van amikor megnevettet, van amikor lehangol, vagy éppen megdöbbent. Nem lehet nem szeretni.
Az irodalom egyik alappillére, mindenképp érdemes elolvasni. A történet néha bizarr, de rendkívül szórakoztató és izgalmas.
Legjobb
Az első Márquez-regény volt, amit olvastam. Lehet, hogy hosszú, a történetet néha nehéz követni - főleg a neveket és a családi viszonyokat - de végig imádtam. Ezt a könyvet mindenkinek el kellene olvasnia egyszer, vagy többször.