
(3 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
Védőborító nélküli, volt könyvtári példány. Lapélein és tábláin elszíneződésekkel.
25
hűségpont
Hogy működik az alku?
Obsidionis Szigetianae. Ez a könyv Szigetvár 1566-ban lefolyt török ostromáról szól. A híres küzdelem után majd száz esztendővel az önfeláldozó várkapitánynak (ugyancsak Miklós nevű) dédunokája örökítette meg zengetes sorokban a várvívó és várvédő hősök tetteit. Így született meg 1644-ben a Szigeti veszedelem Gróf Zrínyi Miklós tolla nyomán, akiről jó, ha tudjátok, hogy nemcsak kiváló költő, hanem nagy hadvezér és politikai író is volt. A kötet a szigetvári kirohanás négyszázadik évfordulójára jelent meg 5550 példányban Würtz Ádám illusztrációival. // Ez a könyv Szigetvár 1566-ban lefolyt török ostromáról szól. A híres küzdelem után majd száz esztendővel az önfeláldozó várkapitánynak (ugyancsak Miklós nevű) dédunokája örökítette meg zengetes sorokban a várvívó és várvédő hősök tetteit. Így született meg 1644-ben a Szigeti veszedelem Gróf Zrínyi Miklós tolla nyomán, akiről jó, ha tudjátok, hogy nemcsak kiváló költő, hanem nagy hadvezér és politikai író is volt.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Magyar Helikon |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1966 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Kner Nyomda |
| Illusztrátorok: | Würtz Ádám |
| Nyomtatott példányszám: | 5550 |
| Kötés típusa: | egészvászon, kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 364 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 16.00 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Versek, Versantológiák, Eposzok / Irodalom / Kötelező Olvasmányok / Középiskola |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Szigetvár ostromának és elestének története, régies nyelvezettel. Élvezetes is, nehézkes is, de megéri a fáradtságot.
Ajánlom mindenkinek a könyvet.