
(3 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
A kiadói borítója kicsit kopott, szakadozott. A felső lapélén apró folt található.
50
hűségpont
Hogy működik az alku?
A világ legnagyobb országába, a Szovjetunióba kalauzolja el az a kötet az olvasót, A maga módján úttörő kezdeményezés: sem magyar nyelven, sem a nemzetközi útikönyv-irodalomban nem jelent meg ilyen részletes, átfogó jellegű szovjet útikönyv. Legrészletesebben természetesen azokat a városokat, tájakat ismerteti, amelyek a magyar utasközönséget leginkább érdeklik: Moszkvát, Leningrádot, Kijevet és a szovjet Riviérát, a Fekete-tenger partvidékét. De elkalauzol a roppant kiterjedésű ország csaknem minden részébe, sorra veszi az összes szovjet köztársaságot, Ukrajnától a szovjet Távol-Keletig, a Baltikumtól a kaukázusi területekig. A könyv első része általános ismereteket közöl, a Szovjetunió egészére vonatkozó földrajzi, történelmi, gazdasági, idegenforgalmi, utazási stb. adatokat foglalja össze. Ezt követi a területi ismertetés, amelynek során végigvezeti az olvasót a látnivalókban gazdag nagyvárosokon, a sokat emlegetett szovjet tájakon, végtelenbe nyúló síkságokon, festői hegyvidékeken, hatalmas folyók, tavak, tengerek partjain, 280 fénykép és 52 oldal kétszínnyomású térkép egészíti ki a kötetet.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9632431626 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Panoráma útikönyvek |
| Kiadó: | Panoráma |
| Kiadás éve: | 1979 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kiadás sorszáma: | 4. átdolgozott kiadás |
| Nyomda: | Athenaeum Nyomda |
| Kötés típusa: | fűzött egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 856+52 oldal térképmelléklet |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.50 cm, Magasság: 19.00 cm |
| Súly: | 1.00 kg |
| Kategória: | Útikönyvek, Útleírások / Ázsia / Útikönyvek, Útleírások / Európa |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Szerettem volna egy olyan útikönyvet, ami Oroszországgal foglalkozik
Szerettem volna egy olyan könyv birtokában lenni, ami útleírással foglakkozik a Szovjetúnió kapcsán. Megtaláltam.
Ez az ország már nem létezik. Ezt a könyvet igazából a kárpátalja rész miatt vásároltam meg, mely kapcsán tökéletes útikönyvnek bizonyult. A többi tagországra vonatkozó leírások kitűnő olvasmányok voltak.