
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 990 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Ez a több ezer soros és több száz éves afrikai eposz versként, vagyis valódi mivoltában most, a huszadik század vége felé itt, Magyarországon és magyar nyelven íródik le először. A nyugat-afrikai rádiókban mindennap elmond vagy elénekel belőle egy-egy részletet valamelyik regös, aki elődeinek hosszú sorától örökölte ezt a páratlan művészi és kultúrtörténeti értékű hőséneket. Hivatásos énekmondók századok óta éneklik és tanítják a következő nemzedéknek Szungyata, az Oroszlán fia történetét. Ez a történet Afrika egyik legrégibb és legnagyobb népének, a mandinkáknak életbe vágó történelmi eseményeit beszéli el, középpontjában a nagy hadvezérrel és bölcs törvényalkotóval, aki a tizenharmadik században, sok szenvedés és viszontagság után legyőzte a mandinka nép ellenségeit, és megalapította a Nagy Mali Birodalmat. Az idegen versformákat is oly szívesen befogadó magyar nyelv megengedte Szegő Györgynek, hogy a mandinka hangsúlyos verselést - no meg afrikai kollégánk, Alpha A. Diallo tanácsait - követve magyarul is megszólaltassa, sőt, ellentétben a mandinkákkal, le is írja ezt a sok titok övezte szájhagyomány-eposzt. A kötethez lemezt mellékelünk a hősének eredeti, énekelt részleteivel.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9630728052 |
|---|---|
| Kiadó: | Európa Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1983 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Kner Nyomda Dürer üzeme |
| Kötés típusa: | kemény papírkötés, kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 200 |
| Fordítók: | Szegő György |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 18.50 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Súly: | 0.60 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Versek, Versantológiák, Eposzok |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről