
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
25
hűségpont
Hogy működik az alku?
Thomas Mann elbeszélései tömörítve és kiemelve vetítik elénk, a nagy huszadik századi német klasszikus életművének egész világát, legjellegzetesebb problémáit. A regényekben részletesen kibontott manni gondolatvilág egy-egy vezérmotívumát formálják meg csattanós intenzitással. A Tonio Kröger például mintha a Buddenbrook epilógusa lenne, Az elcserélt fejek egészen másfajta világa pedig leginkább talán a József és testvérei írójáéval rokon. Válogatásunk Thomas Mann kisprózájának legismertebb, már több kiadást megért darabjait tartalmazza. Amolyan sűrített foglalata tehát egyfelől Thomas Mann életművének, bevezető a nagy regényekhez, másfelől olyan, klasszikus számba menő novellákat tartalmaz, amelyek a huszadik századi novellairodalom félreismerhetetlenül egyéni remekei közé tartoznak.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9630704250 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Századunk mesterei |
| Kiadó: | Európa Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1974 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Dabasi Nyomda |
| Borítótervezők: | Miklósi Imre |
| Kötés típusa: | egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 580 oldal |
| Fordítók: | Lányi Viktor, Horváth Henrik, Sárközi György, Kosztolányi Dezső |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 10.00 cm, Magasság: 17.00 cm |
| Súly: | 0.30 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.