Úgy tűnik, hogy a JavaScript le van tiltva, vagy nem támogatja a böngésző. Sajnáljuk, de az oldal néhány funkciójának működéséhez, többek között a rendeléshez engedélyeznie kell a JavaScript futtatását böngészőjében. Köszönjük!

Tíz kicsi néger

Tíz kicsi néger - Agatha Christie - Régikönyvek
(9 vélemény)

Tíz egymásnak ismeretlen ember meghívást kap egy pazar villába. A villa egy sziklás, elhagyatott szigeten áll, amely sziget néger fejhez hasonlít, arról kapta a nevét is. A villa titokzatos tulajdonosáról mindenféle pletykák keringenek. A vendégek, bár valamennyiük múltjában van valami, amit legszívesebben elfelejtenének, reménykedve és örömmel érkeznek meg egy pompás nyári estén a sziklás öbölbe. A tulajdonos azonban nincs sehol… A felhőtlennek ígérkező napokat egyre félelmetesebb események árnyékolják be. A sziget látogatóit a különös fordulatok hatására hatalmába keríti a rettegés. Tízen érkeznek. Hányan távoznak? A bűnügyi regény koronázatlan királynőjének talán legjobb, leghíresebb művét tartja kezében az olvasó.

Fordítók:
Szíjgyártó László
Borító tervezők:
Gyulai Líviusz
Kiadó:
Európa Könyvkiadó
Kiadás éve:
1976
Kiadás helye:
Budapest
Kiadás:
Második kiadás
Nyomda:
Alföldi Nyomda
Nyomtatott példányszám:
89.850 darab
ISBN:
9630708035
Kötés típusa:
ragasztott papír
Terjedelem:
229
Nyelv:
magyar
Méret:
Szélesség: 0.00cm, Magasság: 0.00cm
Kategória:

Agatha Christie

1890 - 1976
Agatha Christie (Torquay, 1890. szeptember 15. – Wallingford, 1976. január 12.) angol írónő, „a krimi koronázatlan királynője”. Mary Westmacott álnéven romantikus regényeket is írt, de az utókor számára inkább mintegy 80 detektívregénye és nagy sikereket arató West End-i színpadi darabjai miatt emlékezetes. A Guinness Book of World Records szerint Christie – William Shakespeare mellett – a világ minden idők legtöbb eladott könyvét elérő író. Csak a Biblia ért el magasabb eladott példányszámot.

Agatha Christie  további könyvei

20%
Hűségpont:
 
Kiadás éve: 2002
Antikvár könyv
2 500 Ft 2 000 Ft
akár 60%
Hűségpont:
 
30%
Hűségpont:
 
Antikvár könyv
2 800 Ft 1 960 Ft

Az Ön ajánlója

Vélemények a könyvről

  • (1976Európa Könyvkiadó) 2023. 06. 02. 12:32

    Ez a könyv talán nincs olyan ismert, mint az írónő többi regénye, mégis izgalmakban bővelkedő, bátran merem ajánlani!

  • (2010Alexandra Kiadó) 2022. 12. 09. 21:32

    Tíz idegent hívnak meg egy elszigetelt sziklara Devon partvidéke mellett.Amint a páratlan csoport a vendéglátók érkezésére vár, elromlik az időjárás, és elvágva találják magukat a civilizációtól.... Izgalmas feszültségkelto krimi!

  • (1968Európa Könyvkiadó) 2021. 06. 03. 14:03

    Az a fajta könyv, amit nem tud letenni az ember, mert annyira tudni akarja hogy ki is a hunyó a történetben. Ez persze csak a legvégén derül ki, miután már mindenkit meggyanusított az ember :P

  • (2010Alexandra Kiadó) 2021. 05. 24. 12:17

    Az egyik kedvenc könyvem az írónőtől. Nagyon tetszett a helyszín, és hogy végig pörögnek az események. Végül minden kérdésünkre választ kapunk.

  • (2010Európa Könyvkiadó) 2021. 05. 11. 11:08

    Örök klasszikus, ez volt az első Agatha Christie, amit elolvastam még a 2010-es évek elején. 2020-ban újra elolvastam, figyelve az apró információkra. Agatha Christie nagyon jól tud írni.

  • (1968Európa Könyvkiadó) 2021. 04. 23. 12:16

    Mindenképpen érdemes elolvasni, kihagyhatatlan!!! Ennél izgalmasabb helyszínt...!!! : percnyi nyugalom sincs a könyvben, mindenki teljesen kiszolgáltatott, csak lesi mindenki a másikat, teljes a bizalmatlanság... és nem tudjuk, mi történik..... ??

  • 2020. 03. 15. 21:32

    Ha valaki szereti AC könyveit, akkor ezt semmiképp sem szabad kihagynia! Tökéletes, nyomasztó helyszín, AC pedig szinte az őrületbe kergeti az olvasót a sok csavarral. ;)

  • (2010Európa Könyvkiadó) 2019. 12. 18. 13:02

    Ez volt az első AC regényem .

  • (2006Európa Könyvkiadó) 2016. 10. 09. 13:17

    Kiváló könyv, a helyszín tökéletes és a cselekmény elképesztő!! :)

    Csak ajánlani tudom!!! ;)