
(1 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 080 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
| Sorozatcím: | Everyman's Library |
|---|---|
| Kiadó: | J.M. Dent & Sons Ltd. |
| Kiadás éve: | 1954 |
| Kiadás helye: | London |
| Kötés típusa: | egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 435 |
| Nyelv: | angol |
| Méret: | Szélesség: 12.00 cm, Magasság: 18.50 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Idegennyelv / Nyelvek / Angol / Irodalom / Kötelező Olvasmányok / Felső Tagozat |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Tom Sawyer kalandjai: Egy kisfiú, akinek vérében van a kalandvágy. Írója összetett műnek nevezte Tom Sawyer kalandjai-t: "Fiataloknak szóló szórakoztató olvasmány, bár remélem, hogy nem fogják lebecsülni az éltesebb korú olvasók." Ez a könyv valójában minden korosztályhoz szól, tele humorral és költőiséggel. Egymást érik benne a lebilincselő drámai - és sokszor kiúttalannak látszó - helyzetek. Tom Sawyer ízig-vérig talpraesett egyéniség. Nem véletlen, hogy vérében van a kalandvágy, akárcsak barátjának, Huckleberry Finn-nek. E könyvet kinyitni olyan, mint egy ifjú sólymot szabadon engedni: Tom Sawyer azonnal kiszökik, mindenütt megfordul, bonyodalomból bonyodalomba kerül, vidáman és szabadon halad a maga útján, és az olvasó nem tehet mást, mint hogy lenyűgözve követi. Huckleberry Finn kalandjai: "Fogtam a fejszét és bezúztam vele az ajtót... aztán fogtam a disznót, bevittem a szobába..., ott átvágtam a torkát a fejszével és ledobtam a földre, hadd vérezzen... Aztán egy ócska zsákot megraktam kővel..., végighurcoltam a fák közt, le a folyóig, és ott bedobtam a vízbe... Végre kitéptem egy csomót a hajamból, jól bevéreztem a fejszét, a hajfürtöt ráragasztottam és a fejszét a sarokba dobtam. A disznót meg a kabátomhoz szorítottam, hogy a vére ne csöpögjön, lecipeltem a ház alá és a folyóba süllyesztettem." Miféle merénylet készül itt? Végezheti-e jól, aki így kezdi? Mert így veszi kezdetét Huckleberry Finn kalandokban gazdag utazása a Mississippin - s hogy tragikus vagy szerencsés véget ér-e? Te is megtudod, ha e könyvet végigolvasod.