
(1 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 3 920 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Ábrázolásmódjának legjellegzetesebb eszköze a maga korában újdonságnak számító, a gondolatfolyamot belülről regisztráló belső monológ, illetve a szimultaenizmus, azaz a különböző helyen lévő, különböző személyek és dolgok egyidőben történő bemutatása. Az ezekből adódó zűrzavart az Odüsszeiá-val gondosan kidolgozott párhuzamok és más szerkezeti megoldások ellensúlyozzák - pl. hogy Joyce a mű epizódjaihoz az emberi test egy-egy szervét, egy-egy tudományt vagy művészeti ágat, színt, szimbólumot és technikát rendel hozzá. Az Ulysses, ahogy Hamvas Béla írta róla a Nyugatban, ,,tragédia, regény, szatíra, komédia, eposz, filozófia. Szintézis. Az egész világ a maga rendezett rendszertelenségében, vagy rendszertelen rendezettségében, felbontva, összefoltozva, ahogy egy hétköznapi ember agyán átcsurog." Az új magyar kiadás szövegében is új: Szentkuthy Miklós fordítását a Magyar James Joyce Műhely tagjai, Kappanyos András, Kiss Gábor Zoltán, Gula Marianna és Szolláth Dávid dolgozták át. Az Utószót Takács Ferenc írta.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789630794022 |
|---|---|
| Kiadó: | Európa Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 2012 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Alföldi Nyomda Zrt. |
| Borítótervezők: | Gerhes Gábor |
| Kötés típusa: | kemény papír kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 687 oldal |
| Fordítók: | Szentkuthy Miklós |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 16.00 cm, Magasság: 23.50 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Remek könyv, sokkal jobb és érthetőbb, mint a régi verzió.