
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
56
hűségpont
Hogy működik az alku?
Egy vállalkozás nehézségei Kazinczy Ferenc három évtizeddel élte túl szabadulását, de az utolsó időszakában írt börtönmemoárját nem tudta megjelentetni. Az "56-osok" egy kicsit szerencsésebbek voltak - a nyolcvanas esztendők vége felé egymás után láttak napvilágot előbb a külföldön publikált, aztán már a hazai emlékiratok is. Két és fél évtizeddel szabadulásom után magam is közölgettem idevágó emlékeimből. Elsősorban a Tekintet szerkesztőjének Ördögh Szilveszternek köszönhetően, aki még Kádár János főtitkársága idején "rendelte meg" nálam a Hungaricus-história című terjedelmes memoárt, mely 1988-ban meg is jelent, s követték más kiegészítő írások is. A következő sorozatot Rédey Pál kezdeményezte, szokatlan módon egy tájvédelmi folyóiratban, a Dunakanyarban azzal az ürüggyel, hogy a váci börtön is ama tájon épült fel. Felhasználva ezeket az "előmunkálatokat", s egyéb cikkeimet, összeállítottam én is egy szándékosan rövidre fogott emlékiratot. Tapasztaltam, hogy a maradék olvasó közönségnek nagyjából lecsillapult már idevágó kíváncsisága, de azzal áltatom magam, hogy néhány mozzanattal ki tudom egészíteni sorstársaim memoárjait. Főleg azért, mert a kilencvenes évek elején hozzájuthattam némely, nem közismert hivatalos iratokhoz is. Bátorkodtam erre az összefogalalásra azért is, mert a mi két csoportban elítélt társaságunk jellegzetesen a forradalom leverése utáni tiltakozó mozgalomnak egyik sajátos típusát testesítte meg.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9636504458 |
|---|---|
| Kiadó: | A szerző kiadása |
| Kiadás éve: | 1996 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Tótfalusi Tannyomda |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 177 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Dokumentumregény / Életrajzok / Önéletrajz |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről