
(1 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 332 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
A könyv a szerzőnek a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen tartott előadásai alapján készült, így természetesen a valószínűségszámításnak a közgazdasági vonatkozásai szerepelnek hangsúlyozottan. Az első fejezet a valószínűségszámítási feladatok megoldásához nélkülözhetetlen kombinatorikai ismereteket tartalmazza. A többi fejezet az eseményalgebrát, a valószínűségszámítás elemeit, a valószínűségi változókat és jellemzőiket, a nagy számok törvényét, a többdimenziós valószínűségi változókat, a feltételes valószínűségeloszlásokat, a generátorfüggvényt, a karakterisztikus törvényt és a központi határeloszlási tételt tartalmazza, befejezésképpen pedig néhány fontosabb valószínűségeloszlás további vizsgálatát. A könyvben viszonylag kevés példa szerepel, mert a szerző másik könyvében, a Valószínűségszámítási gyakorlatok című kötetben több száz feladat kidolgozását mutatja be. A könyv megértéséhez a középiskolai matematikai tananyagon kívül csak a differenciál- és integrálszámítás alaposabb ismeretére van szükség, így az érdeklődők a valószínűségszámítás legfontosabb fejezeteit e könyvből viszonylag könnyen elsajátíthatják. A kötet elsősorban közgazdászok számára készült, azonban haszonnal forgathatják a valószínűségszámítással foglalkozó gyakorlati szakemberek és az érdeklődőbb középiskolai tanulók is.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 963172252X |
|---|---|
| Kiadó: | Tankönyvkiadó Vállalat |
| Kiadás éve: | 1977 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Egyetemi Nyomda |
| Borítótervezők: | Kolozsvári Bálint |
| Kötés típusa: | kemény papírkötés |
| Terjedelem: | 340 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 17.00 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Súly: | 0.60 kg |
| Kategória: | Tankönyvek / Egyetemi, Főiskolai / Természettudomány / Matematika |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Alapmű.