
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 710 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
"EWA LIPSKA (1945, Krakkó) költő a mai lengyel irodalom legszűkebb élvonalába tartozik. Az úgynevezett Új Hullám, másképpen a 68-as nemzedék tagja, mintegy harminc verseskötet szerzője. Sallangoktól mentes, egyéni hangvételű lírája a mindennapok gyakorlatából lép át a metafizikai dimenzióba; tényszerű emberi tapasztalatokat rögzít, ám általánosítások nélkül. Feltárja a nyelv, a kommunikáció gyengeségeit, de nem él vissza azokkal; humort csillantva oldja a létezés tragikumát, a megrendültséget. Magyar nyelven korábban egy önálló kötete jelent meg (Ewa Lipska versei, 1979), valamint huszonöt verse szerepel Zsille Gábor tematikus lengyel antológiájában (Nők, kezdőknek és haladóknak, 2003). Lipska rendkívül termékeny alkotó: évente, kétévente jelentkezik új kötettel. Ez a friss magyar nyelvű gyűjtemény százharminc költeményét nyújtja át az Olvasónak - az elmúlt negyed évszázad terméséből válogatta a műfordító."
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9786155195952 |
|---|---|
| Kiadó: | Írott Szó Alapítvány |
| Kiadás éve: | 2021 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Pannónia Nyomda |
| Borítótervezők: | Vincze Judit |
| Kötés típusa: | kemény papírkötés |
| Terjedelem: | 174 oldal |
| Fordítók: | Zsille Gábor |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 14.00 cm, Magasság: 21.00 cm |
| Súly: | |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Versek, Versantológiák, Eposzok |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről