
(0 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
Orbán Viktor az Egy az ország című könyvében azt írja, "a jelenleg uralkodó axiómarendszerben a jobboldal nem tudja, nincs is esélye hitelesen megfogalmazni a küldetését." Méltatója, a Magyar Nemzet újságírója szerint "Orbán ezt a könyvét valóban a mindennapi emberekhez, az úgynevezett egyszerű embereknek írta, az volt a célja, hogy lehetőleg mindenki értse, miről is ír. Ezért írt ilyen nyelven. A demokrácia eredeti nyelvén."A jelen vitairat szerzője szerint viszont "Orbán maga is érzi, hogy amiket észleltetni akar, ahhoz a jelen társadalmi viszonyaink nem kínálnak fogalmakat. Egy új kor új szavait igényli és ígéri, mert úgy érzi - és mélyen igaza van - gondolatai kifelé mutatnak ebből az axiómarendszerből.De mi is ez az axiómarendszer? A magyar társadalomról, politikáról kíván szólni. A társadalmi és politikai megszólalások elméleti és fogalmi kerete egyféle polititkai berendezkedés. Magyarországon ma ez az alkotmányos demokrácia. Orbán ebben a keretben nem tud megszólalni. De akkor mi lenne az a társadalom-berendezkedési keret, melyben tudna?"Kinek van igaza? Döntse el az olvasó. Vitatkozzunk, és nem csak Orbánról: Magyarországról, a demokráciáról, lehetőségeinkről, kényszereinkről - arról, hogy milyen az ország és hogy milyen lehetne, ha valóban elkezdenénk gondolkodni.AJÁNLÁS:Előző könyveimet, melyek Orbán beszédeivel és a Fidesz szövetséggé alakulásával foglalkoztak, hihetetlen sok támadás érte. Érdekes, hogy valahányszor rákérdeztem a támadónál, vitassuk meg, mondja meg, milyen mondatommal, érvemmel, gondolatommal nem ért egyet, kiderült, hogy egy betűt nem olvasott el a könyvből, java részük szenttül hitte, hogy Orbán magánéletével foglalkozom benne. Pedig dehogy.E könyv láblécében van egy internetcím, hogy legyen hol megvédenem álláspontom, okfejtéseim, és ahol lehetőségemben fog állni elismerem, ha tévedtem.Ajánlom tehát ezt a könyvet mindazoknak, akik hajlandók elfogadni, hogy a vita célja nem a vitapartner, hanem csak érveink megsemmisítése. (Király Gábor, Budapest, 2007. július 4.)
Mutass kevesebbet
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Ajánló írásához kérjük, jelentkezzen be!