
(2 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
Védőborítója sérült, felszakadt. Alsó lapélén kis foltokkal.
45
hűségpont
Hogy működik az alku?
A 19. század folyamán kibontakozó magyar nemzeti művészet vezéregyénisége, Barabás Miklós. Neve, pesti letelepedése után. a 40-es évek elejétől vált fogalommá, a kortársak a "nemzet festője"-ként tisztelték. Műveinek száma elképesztően nagy, majd 5000 darabra tehető. Fő műfaja a portréfestés és rajzolás volt. Szinte minden jelentős múlt századi politikus, író, költő, közéleti ember arcvonásait az ő munkássága segítségével ismerhetjük. Képein a "táblabíróvilág" "jellegzetes alakjai" jelennek meg, ő teremtette meg a reformkori magyar hazafi típusát. Szvoboda D. Gabriella a művész önéletrajzára támaszkodva időrendi sorrendben tárgyalja a festő életútját, elemzi közéleti szereplését, stílusának változásait, az őt ért hatásokat. Sort kerít arra is, hogy a portréfestő Barabásról kialakult kép árnyaltabbá váljon, nagy számba szerepeltet a reprodukciók között Itáliában készített akvarelleket, pesti látképeket, divatképeket.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9633362466 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Nagy Magyar Mesterek |
| Kiadó: | Képzőművészeti Kiadó |
| Kiadás éve: | 1983 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Kossuth Nyomda |
| Borítótervezők: | Csatlós János |
| Kötés típusa: | egészvászon, kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 124 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 25.00 cm, Magasság: 33.50 cm |
| Súly: | 0.96 kg |
| Kategória: | Művészetek / Festészet / Albumok / Művészetek / Festészet / Monográfiák |
| Kapcsolódó művész: | BARABÁS Miklós (1810–1898) |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Barabás Miklós festészetét bemutató részletes album, mely1810-1898-ig tartó időszakot mutatja be. Ajánlom.
Barabás Miklós a békebeli idill megörökítője .