
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Közepes
Központi raktár
A kiadói borító szélei és sarkai kicsit kopottak. Egyik táblája enyhén megnyomódott
60
hűségpont
Hogy működik az alku?
Az 1963-ban megjelent gyűjteményes kötetet, az Ördögök szekerén címűt, a kritika – Benjámin László szavai szerint – „elkésett ámulattal és becsüléssel fedezte fel”. A költőtárs és jóbarát maga így ír tanulmányában Csanádi Imréről és verseiről: „Nem formabontással, hanem formateremtéssel válik modernné, mindenekelőtt azzal, ahogyan a világ társadalmi, technikai és lélekbeli újságait – már ifjan is és még inkább a későbbi években – erőltetettség, hangos odamutogatás nélkül, egyszerűen és magától értetődően helyezi el a világ adott dolgai közé, ötvözi költészetében.” A Csillagforgó régebbi, nagyobb részét tekintve az Ördögök szerekén-nek erősen megrostált, újraszerkesztett és több, eddig publikálatlan verssel bővített, második kiadása. Az új versek ciklusa Csanádi Imre munkásságának jelentős (talán legjelentősebb) szakaszát ígéri.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Magvető Kiadó |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1966 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Alföldi Nyomda |
| Nyomtatott példányszám: | 5200 |
| Kötés típusa: | egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 318 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 17.00 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Versek, Versantológiák, Eposzok |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről