
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 2 000 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Vannak írók, akik nem üstökösként tűnnek fel az irodalom egén. Hosszasan érlelődik pályájuk, ifjúkorukban ugyan már tettek kísérleteket, ám ezek a gyökerek még nem szökkentek szárba. Az ilyen írók hosszasan érlelik mondandójukat, aztán egyszer csak kilépnek szűkebb világukból. Így hát jó cím a Kinőtt ifjúkor. Másrészt az ember az idők folyamán bele is nő az érett korba. Az írástudó pedig az irodalomba. S a mi írástudónk a novella birodalmában otthonosan mozog. Miközben mesél, jól tudja: a jó novella egy rövid életszeletet ragad ki a nagy egészből, ám ez az életszelet jellemző a nagy egészre is. Miként például Móricz Hét krajcárában. Kaszás István novellái egyszerre hagyományosak és modernek. Egyetlen emberi sors ábrázolásával hű képet fest a korról, a közelmúlt évtizedeiről is. (Bakonyi István)
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789635340897 |
|---|---|
| Kiadó: | Hungarovox Kiadó |
| Kiadás éve: | 2021 |
| Terjedelem: | 144 oldal |
| Súly: |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.