
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 900 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Szini Gyula. Napoleon tüneményes élete. Szegény fiuból hogyan lett a világ császára. Budapest, [1930]. Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat R.-t. kiadása (ny.) 126 p. Fűzött félvászon. // Előszó: "SZINI GYULA - A modern magyar elbeszélő irodalom egyik legnépszerűbb, legfinomabb és legcsiszoltabb tollú képviselője. 1876-ban született, jogi pályára készült, de 1900-ban hírlapíró lett és attól kezdve egymás után jelentek meg elbeszélései, tárcái, majd regényei. Mingyárt első munkáival komoly feltűnést keltett és a magyar irodalom barátai nagy reményeket fűztek további munkájához. Szini Gyula ezeket a reményeket be is váltotta. Termékeny, ötletes, egyéni író művésznek bizonyult , akinek kötetei a megérdemelt siker egy-egy újabb állomását jelzik. Pontosabb és legnépszerűbb művei: „Trilibi", „Egy sápadt asszony" „Stádiumok", „A rózsaszínű hó", „A smaragd", „Bolond könyvek„ "A bűbájos„ "Marion", "Bohócok." Munkái a magyar szép próza elismert nevű mederévé avatták és Szini Gyula számára a magyar irodalom minden árnyalata kivételes helyet biztosít. A modern irodalom népszerűsítése terén múlhatatlan érdemei vannak a nagyközönség előtt is igen kedves és népszerű írónak.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat R.-t. kiadása |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1930 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat R.-t. nyomása |
| Kötés típusa: | fűzött félvászon |
| Terjedelem: | 126 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 11.00 cm, Magasság: 15.00 cm |
| Kategória: | Történelem / Életrajzok / Antik Könyvek / Xx. Század |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről