
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 3 240 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
A kötet mintegy 200 székelyföldi adatközlőtől lejegyzett anekdotát tartalmaz. Duka János gyűjteménye rendkívül gazdag: adatközlői a legkülönbözőbb székelyföldi falvak lakói, ennélfogva az anekdoták tematikája, elbeszélői stílusa igen változatos. Az olvasó a humoros történeteken keresztül megismerheti a székely észjárást, annak sokféle színezetét, változatát, a székelység egészséges humorérzékét és világszemléletét, miközben kiválóan elszórakozhat.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789739287869 |
|---|---|
| Kiadó: | Pallas-Akadémia Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 2007 |
| Kiadás helye: | Csíkszereda |
| Nyomda: | Alutus Rt |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 293 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 14.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Történelem / Magyar Történelem / Erdély / Néprajz / Irodalom / Szépirodalom / Szórakoztató Irodalom / Humor |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről