
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Központi raktár
Kötéstábla / borítója kopott
87
hűségpont
Hogy működik az alku?
Lassan elérkezett az ideje, hogy az elmúlt évtizedek mennyiségi szemléletéről áttérjünk a minőségire, lehetőleg minden területen, így az étkezésben és az italfogyasztásban is. Álljunk meg néha rövid időre, és az egyformán rohanó hétköznapokat szakítsuk meg egy-egy ünneppel! Az ünnephez hozzátartozik az elegánsabb öltözet, a szebben terített és díszített asztal, a választékosabban megkomponált többfogásos menü, amelynek fontos alkotóeleme a megfelelően kiválasztott, hűtött és felszolgált ital. Díszítsük az ünnepi asztalt gazdagon virággal, az ünnephez igazodóan akár egy-egy virágzó ággal. Különösen szép, ha a virág színben harmonizál az asztal textíliáival. Tovább fokozható a hatás - főleg vacsoraasztal esetén - színben odaillő gyertyákkal. Bensőséges hangulatúvá varázsolhatjuk az estét, ha több gyertyával olyan fényhatást érünk el, hogy egyéb világítás feleslegessé válik. Kerüljük a túl eklektrikus terítést. Az asztalt éppúgy meg kell komponálni, mint a menüt. Az élet harmóniájához hozzátartozik az ünnepek harmóniája. Először is ott van az ünnepek sokfélesége. E könyvben csak néhányat említünk, talán a legjellemzőbbeket. Ki-ki találhat alkalmat bőven, hiszen alig várjuk, hogy ünnepelhessünk. A könyvben szereplő menük ízlés és tetszés szerint használhatók akár más alkalmakkor is. Készíttettünk általánosan alkalmazható menüket is, ezek a jolly jokerek a könyvben.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9634770495 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Nova szakácskönyvek |
| Kiadó: | Officina Nova |
| Kiadás éve: | 1995 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Kner Nyomda Dürer Üzeme |
| Borítótervezők: | Gelányi Mariann |
| Kötés típusa: | kemény papírkötés |
| Terjedelem: | 64 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 21.00 cm, Magasság: 28.50 cm |
| Súly: | 0.50 kg |
| Kategória: | Háztartástan / Konyhaművészet, Szakácsművészet / Vendéglátás |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.