
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
Előzéklapján tulajdonosi bejegyzés.
60
hűségpont
Hogy működik az alku?
"A hatvanas évek közepe táján kezdtem sajnálni, hogy íróbarátaimmal az életről, a világról folytatott délutáni, esti beszélgetéseim személyre, helyzetre jellemző szöveganyaga a semmibe vész. A szöveggel az arc, a jellegzetes mozdulatok is eltűnnek, elvesznek, s ha nem, tíz év múltán kopott másai a réginek. Az írók színes, sokszor szertelen személyisége novellába kívánkozik. De a novella emberi sorsokat jelenít meg, és nem a gondolatok, szavak korhoz kötött, hiteles áradatát. Így kérdezni kényszerültem, jegyzetelni, s találkozásaimból nem novella, csak novellisztikus megjelenítés és párbeszéd született. A három könyvben ötven magyar író arcvonásait igyekeztem megrajzolni, ötven kortárs író beszél a munkájáról, életéről, korhoz kötött sorsfordulóiról. Beszélgetéseinkben az egyéni küzdelmeken, sorsfordulókon túl elkerülhetetlenül jelen van az utolsó harminc - negyven év történelme is. A kor, amelyben élünk, küzdünk, melyből a testünk majd a semmibe hullik. De megmarad a mű, a feljegyzett szó, a beszélgetések hangulata, melyből a nyomunkba lépő történészek megérthetik majd hétköznapjainkat" - mondta Bertha Bulcsu 1978-ban, harmadik interjúkötetének megjelenésekor. Az ötven íróportréból tizennyolcat közöl ez a könyv. Olyan írókét, akiknek a teste már a semmibe hullt, de szellemük fénylik és messzire világít.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9635507925 |
|---|---|
| Kiadó: | Magánkiadás |
| Kiadás éve: | 1999 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Sébor és Tao Bt. |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 468 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 10.00 cm, Magasság: 19.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Riportok, Interjúk |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről