
(2 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 280 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
„E kis könyv minden lapjáról a szegény és magányos nagyvárosi fiatalság szűkszavú s mégis oly beszédes, tömör és izzó lázongása, panasza és vágya száll fel – panasza e civilizáció megalázó rendje ellen, s vágya egy nyíltabb, szabadabb és igazibb élet után… Az, aki Meursault történetét tisztán emberi távlatban nézi, a kisember lelki nyomorát, magányát, elidegenülését érzi benne, azét a mai kisemberét, aki távlattalanul él a mában, emlék nélkül, reménység nélkül, mélyebb emberi kapcsolatok, komolyabb feladatok nélkül, s aki sejti, hogy börtönben él, s nem tud vagy nem akar szabadulni. Sorsa nem egyéb, mint sok száz és sok ezer hasonló kis életének pattanásig feszített szimbóluma, végletesen logikus és kérlelhetetlen beteljesülése.”
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9636131694 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Populart füzetek - Modern próza |
| Kiadó: | Interpopulart Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1996 |
| Nyomda: | Szikra Lapnyomda |
| Kötés típusa: | tűzött |
| Terjedelem: | 79 |
| Fordítók: | Gyergyai Albert |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 14.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Irodalom / Kötelező Olvasmányok / Középiskola |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Camus egyik legismertebb kisregénye az emberi közönyt mutatja be több szempontból. Mind a hirtelen felindulásból elkövetett emberölést, mind az édesanya temetését ez az érzés határozza meg a főhőst tekintve, az egész életszemléletét beleértve. A bíróság hozzáállását szintén a közöny érzése hatotta át az ügy kivizsgálását tekintve, így a meg nem érettség jelentős szerepet játszik az egész műben.