
(3 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 7 040 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Rákóczi János szakácskönyve dísze a magyar szakácskönyvpiacnak, és segítője mindazoknak, akik becsülik és hasznosítják az ilyen műveket. A szerző újszerűen, párhuzamosan ismerteti a magyar és a francia konyha legjobb ételeit, mesterien válogatva a leglényegesebbet, mintegy két részre tagolva az egész könyvet. Ezen belül különösen széles választékot nyújt a francia ételek leírásából. Ez a mű az ünnepi ételkészítést helyezi előtérbe, az étkezés kulturáltságának emelésére ösztönöz, s igényességre nevel a konyhán. Rákóczi János receptjei nemcsak a háziasszonyok számára érdekesek és újak, hanem fontos szerepet tölthetnek be a fiatal szakácsok továbbképzésében. A szerző felelevenít több, már-már feledésbe ment ételreceptet, és számos új ételféleséget ismertet, amelyek hazánkban nem jelentek meg még nyomtatásban. Rákóczi János Párizsban 2 évig tanult és dolgozott, hazatérve több neves szálloda konyhafőnöke volt. Csaknem valamennyi nemzetközi versenyen és kiállításon sikerrel vett részt, Frankfurtban aranyérmet nyert, Európa-szerte ismert. Nevéhez fűződik a Rákóczi-túrós közkedvelt sütemény.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789639622937 |
|---|---|
| Kiadó: | Betűmetsző |
| Kiadás éve: | 2007 |
| Nyomda: | Kinizsi Nyomda |
| Borítótervezők: | Urr Géza |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 613 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 16.50 cm, Magasság: 23.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Háztartástan / Konyhaművészet, Szakácsművészet / Vendéglátás |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Alapszakácskönyv nem csak gyüjtők részére.
Rakoczi Janos a legjobbak egyike volt! Szakacskonyvet agyonviseltem es nagyon szeretem! Szerencsesnek vallom magamat, mert ket alkalommal tanulhattam tole, mikor vendegtanar volt a Dietesnoverkepzo Intezetben. Kivalo szakember es ember volt!